3 kroki do lepszego zrozumienia gramatyki angielskiej

2 marca 2022

Dla wielu osób nauka gramatyki angielskiej wydaje się nadludzkim zadaniem, ale kiedy już zacznie się ją rozumieć, nie ma w niej nic strasznego ani skomplikowanego.

Każdy może nauczyć się trzech języków obcych. Najważniejsze jest, aby wyznaczyć sobie cel i sumiennie oraz systematycznie do niego dążyć.

W tym artykule podzielę się z Tobą sekretem, jak nauczyć się gramatyki angielskiej lub gramatyki dowolnego innego języka. Czy jesteś gotowy?

Krok nr 1: Zrozumieć strukturę języka

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zrozumienie, jak zbudowane są zdania w języku angielskim. Jeśli znasz już zasady budowy zdań, musisz uzupełnić je odpowiednimi słowami.

Język angielski jest stosunkowo prosty w porównaniu z innymi językami. Nie ma deklinacji, a koniugacja czasowników jest bardzo łatwa.

Najważniejsze jest to, aby słowa były ułożone w odpowiedniej kolejności. W języku angielskim jest to bardzo ważne.

Na przykład, struktura czasu teraźniejszego ciągłego jest następująca: podmiot (osoba wykonująca czynność) + forma czasownika być + czasownik główny z końcówką -ing końcówką.

  • Piszę artykuł.
  • On śpi.
  • Oni pracują w banku.

Krok 2: Zrozumienie, kiedy i dlaczego używana jest określona struktura gramatyczna

Drugą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy już mniej więcej rozumiesz strukturę, jest zrozumienie, kiedy i dlaczego używa się określonej struktury gramatycznej lub czasu czasownika.

Na przykład, czas present continuous jest używany, aby mówić o czynności, która dzieje się teraz, w momencie mówienia.

Czas past simple jest również używany z określonych powodów: aby mówić o zakończonej czynności w przeszłości lub o jakiejś czynności lub zwyczaju w przeszłości.

[subscription_form]

Past simple prawie zawsze ma znaczniki czasu: yesterday, last year, zeszłego lataitd.

Struktura czasu past simple to: podmiot + czasownik w czasie przeszłym (z końcówką -ed dla czasowników regularnych, lub z drugiej kolumny tabeli dla czasowników nieregularnych) + reszta zdania.

  • Ona zjadła obiad.
  • Świetnie się razem bawiliśmy.
  • Kupiłem nowy rower.

Krok nr 3: Zastosuj poznane struktury w mowie

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, aby nauczyć się gramatyki angielskiej, jest ułożenie jak największej liczby zdań z użyciem różnych form czasownika. Zapisz je w zeszycie i od czasu do czasu przejrzyj. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie tego, czego się nauczyłeś, w mowie konwersacyjnej. Staraj się pisać przykłady związane z Tobą i Twoim życiem.

Pamiętaj, że na naukę języka należy poświęcić co najmniej 2-3 godziny tygodniowo. Jeśli samodzielna nauka gramatyki angielskiej sprawia Ci trudność, skorzystaj z pomocy korepetytora, który pomoże Ci rozwikłać tajemnice języka angielskiego, z których zrozumieniem masz problemy.

Powodzenia!

Autor

Olga Polak

Redakcja sudowia.com.pl

To może Cię zainteresować