Angielski w komunikacji biznesowej: Najlepsze kursy i jak się doskonalić

25 lutego 2022

E-maile, spotkania Zoom, prezentacje, korekta... codzienna działalność współczesnego biznesu to mieszanka wyzwań dla Twoich umiejętności komunikacyjnych.

W jednej chwili masz przedstawić wyniki swojej pracy przed zespołem, w następnej robisz notatki z webinaru, a w kolejnej analizujesz plan swojej firmy na kolejny kwartał.

Jeszcze większym wyzwaniem jest robienie tego wszystkiego w drugim języku, który nie jest Twoim językiem ojczystym!

W dzisiejszych firmach bardzo ważna jest dobra znajomość języka angielskiego. Udział w kursie doskonalącym te umiejętności może być silnym bodźcem dla Twojej pewności siebie i kariery.

Dlaczego warto opanować angielski biznesowy?

Zanim przyjrzymy się temu, jak można poprawić znajomość biznesowego języka angielskiego, powinniśmy zrozumieć, dlaczego jest to konieczne. Przyjrzyjmy się czterem powodom, dla których poprawa znajomości języka angielskiego w biznesie powinna być priorytetem.

Mówienie w domyślnym języku biznesowym

W dobie globalizacji język angielski stał się dominującym językiem biznesowym. Łatwo zrozumieć, dlaczego tak się stało. Językiem angielskim posługuje się około 2 miliardów ludzi na całym świecie, czyli więcej niż jakimkolwiek innym językiem. Nauka języka angielskiego daje Ci największe szanse na porozumienie się z każdym na świecie.

Angielski pozwala Ci wyrażać siebie i rozumieć ludzi z każdego kontynentu. Niezależnie od tego, dokąd pojedziesz, dla kogo pracujesz i czym się zajmujesz, zawsze będziesz mógł się oprzeć na solidnym zestawie umiejętności w zakresie języka angielskiego.

Lepsza komunikacja z kolegami i klientami

Jeśli pracujesz w firmie anglojęzycznej, lepsza znajomość języka angielskiego w komunikacji biznesowej pomoże Ci zbudować silniejsze relacje - nie tylko z kolegami, ale potencjalnie także z klientami.

Mówienie w tym samym języku co współpracownicy daje poczucie przynależności. Pewność siebie w komunikacji bez wahania pozwala zaprzyjaźnić się z kolegami z zespołu i budować wspierające więzi. Pewność siebie w rozmowach z zespołem oznacza, że będziesz w stanie prowadzić rozmowy. Będziesz mógł jasno mówić o nowych pomysłach i realizować swoje najbardziej ambitne cele.

Jeśli pracujesz na stanowisku związanym z obsługą klienta, np. w dziale sprzedaży lub obsługi klienta, język angielski jest potężnym narzędziem, które pozwala Ci zdobywać nowe kontrakty, lepiej dbać o klientów i wywierać większy wpływ w swojej pracy.

Chcesz się zainspirować? Oto jak lekcje angielskiego Marca pomogły mu przenieść się do Nowego Jorku jako Business Development Manager.

Wspieraj swoją karierę

Ucząc się języka angielskiego, możesz znacznie zwiększasz rozmiar dostępnego dla Ciebie rynku pracy. Badanie przeprowadzone przez Cambridge English wykazało, że znajomość języka angielskiego jest ważna dla ponad 95% pracodawców w wielu krajach i terytoriach, w których angielski nie jest językiem urzędowym.

Niektóre duże, globalne firmy wymagają od kandydatów posiadania certyfikat znajomości języka angielskiego zanim wezmą ich pod uwagę przy rekrutacji na dane stanowisko. Biegłe posługiwanie się językiem angielskim otwiera możliwości zdobycia nowych szans i ciekawych stanowisk. Pokazuje to, że jesteś gotowy do ciężkiej pracy i bierzesz odpowiedzialność za swoją przyszłość.

Zarabiaj więcej pieniędzy

Dzięki wszystkim umiejętnościom, o których już wspomnieliśmy, staniesz się atutem każdej firmy. A to oznacza tylko jedno: zapłacą Ci za to, że zostaniesz w firmie! Według jedno z badańnauka języka angielskiego zwiększa średni roczny dochód o 18%. Przy pełnym opanowaniu języka liczba ta wzrasta do 30%.

Znając angielski biznesowy, możesz otworzyć się na największe firmy na świecie. Badanie przeprowadzone przez Coursera wykazało, że 57% osób, które wzięły udział w kursie języka angielskiego w biznesie, otrzymało podwyżkę wynagrodzenia lub awans. To dopiero postęp - zarówno dla Twojej kariery, jak i dla Twojego konta bankowego.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonale"

Jak poprawić umiejętności komunikacyjne w biznesowym języku angielskim

Istnieje wiele strategii nauki języka angielskiego w biznesie. Trzeba znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie, a to może wymagać trochę prób i błędów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na poprawę znajomości języka angielskiego przy użyciu zasobów online i offline.

Słuchanie podcastów o tematyce biznesowej

Podcasty są doskonałym narzędziem do ćwiczenia podstawowych umiejętności słuchania, które będą Ci potrzebne podczas rozmów z kolegami, współpracownikami, klientami, potencjalnymi sprzedawcami i menedżerami. Podcasty są przydatne do ćwiczenia aktywnego słuchaniaumiejętności, którą będziesz często wykorzystywać wiele w trakcie swojej kariery. Rób notatki na temat treści podcastu i wyłapuj świetne pomysły lub nowe słownictwo, którego chciałbyś się nauczyć.

Istnieją setki tysięcy podcastów na każdy temat biznesowy, jaki można sobie wyobrazić: od marketingu po produkcję i od budownictwa po informatykę. Skorzystaj z funkcji wyszukiwania w swojej ulubionej aplikacji do obsługi podcastów, aby wyszukać konkretny temat lub branżę. Możesz też zapoznać się z niektórymi z tych znanych podcastów biznesowych:

  • How I Built This: Najwięksi światowi innowatorzy i przedsiębiorcy wyjaśniają, w jaki sposób stworzyli swoje firmy od podstaw, w tym Airbnb, Virgin i Instagram.
  • The Tim Ferriss Show: Tim Ferriss przeprowadza wywiady ze światowej klasy specjalistami ze wszystkich dziedzin życia i biznesu, aby wydobyć z nich taktyki, narzędzia i rutyny, które możesz zastosować w swoim życiu.
  • Business Wars: Odkrywa bitwy pomiędzy największymi konkurentami biznesowymi na świecie. Pizza Hut kontra Dominoes, Amazon kontra Walmart oraz Ferrari kontra Lamborghini.
  • Masters of Scale: Reid Hoffman, współzałożyciel LinkedIn, rozmawia z legendarnymi liderami o różnych strategiach, które stosują, aby rozwijać swoje firmy.

Podcasty nie tylko pozwolą Ci na regularne słuchanie, ale także zapoznają Cię z nowym słownictwem i słownictwem biznesowym. Notuj nowe terminy i dodawaj je do aplikacji flashcard, aby uzyskać maksymalny efekt.

Czytaj wiadomości biznesowe i najnowsze trendy

Możesz nauczyć się nowego słownictwa i i być na bieżąco z nowymi trendami, ucząc się od światowej sławy mediów biznesowych. Regularne czytanie pozwoli Ci poznać nowe słowa, zwroty i idiomy biznesowe, które możesz wykorzystać w swoim życiu zawodowym. Czytając, pamiętaj o notowaniu nowego słownictwa, którego prawdopodobnie będziesz używać w swojej dziedzinie.

Niektóre z największych światowych źródeł wiadomości biznesowych to The Economist, Reutersoraz The New York Times. Jednak LinkedIn to kolejne cenne źródło wiadomości biznesowych. LinkedIn nie ma już reputacji "zwykłego CV w mediach społecznościowych". Teraz jest to platforma dla liderów biznesu, na której mogą dzielić się swoją wiedzą. Śledź liderów w swojej branży, a nie tylko poszerzysz zasób słownictwa w biznesowym języku angielskim, ale także będziesz na bieżąco z trendami w branży.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy korepetytora

Ekspert, który opanował język angielski w biznesie, może udzielić Ci spersonalizowanych wskazówek, które są kluczem do sukcesu. Znajdź korepetytora, który jest zaznajomiony z Twoją dziedziną, a będziesz miał mózg do dyspozycji, ucho do słuchania i mentora, który popchnie Cię we właściwym kierunku.

Dedykowany profesjonalny korepetytor angielskiego biznesowego który specjalizuje się w komunikacji biznesowej, może pomóc Ci podnieść kwalifikacje w każdym obszarze, który wymaga poprawy. Niezależnie od tego, czy brakuje Ci pewności siebie, aby mówić wyraźnie, czy chcesz dobrze wypaść na następnej rozmowie kwalifikacyjnej, czy też potrzebujesz porady dotyczącej właściwych słów do przedstawienia swoich pomysłów, certyfikowany korepetytor może Ci pomóc.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, przejrzyj listę naszych korepetytorów języka angielskiego w biznesie i sprawdź, czy jakiś profil wzbudza Twoje zainteresowanie i odpowiada Twoim potrzebom.

Weź udział w kursie komunikacji biznesowej

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy wielu specjalistów bierze swoją przyszłość we własne ręce, poświęcając wieczory (a może nawet pory obiadowe) na zdobywanie nowych, cennych umiejętności. Obecnie można dopasować kurs języka angielskiego w biznesie do swojego napiętego grafiku, a wiele kursów jest bezpłatnych lub w bardzo przystępnej cenie.

Istnieją nawet kursy języka angielskiego w biznesie, które są dostosowane do Twojej branży lub zawodu. Na przykład, jeśli pracujesz w ubezpieczeniach, ten kurs Linguahouse pozwoli Ci nauczyć się terminów przydatnych w rozmowach o ubezpieczeniach.

Przy tak dużej liczbie kursów angielskiego biznesowego dostępnych na rynku, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Poniżej przedstawiamy kilka polecanych przez nas kursów komunikacji biznesowej.

5 najlepszych kursów języka angielskiego w biznesie

Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele związane z komunikacją w języku angielskim, istnieją setki kursów, które pozwolą Ci podnieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Zapoznaj się z naszymi 5 najlepszymi rekomendacjami.

1. Coursera: Specjalizacja w zakresie umiejętności komunikacji w języku angielskim w biznesie

Coursera jest bez wątpienia jedną z największych firm w dziedzinie samokształcenia. Nie bez powodu: Coursera oferuje niesamowitą gamę kursów, które pozwalają rozwijać miękkie i twarde umiejętności współczesnych profesjonalistów. Kursy te nie są tworzone przez byle kogo. Każdy kurs jest własnością i jest zatwierdzony przez uniwersytet lub instytucję.

Coursera's Specjalizacja Umiejętności Komunikacji w Języku Angielskim w Biznesie jest wysoko ocenianym kursem Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Uczy on prostych umiejętności posługiwania się językiem angielskim w biznesie, takich jak nawiązywanie kontaktów, wykorzystywanie spotkań, planowanie i prowadzenie prezentacji.

Potencjalnym minusem jest to, że kurs ten jest bardzo ogólny, a na Coursera nie ma zbyt wielu specjalistycznych kursów Business English. Jest bardzo mało prawdopodobne, abyś znalazł kurs specyficzny dla Twojej branży. Ponadto, kursy Coursery nie są tanie: po bezpłatnym, 1-tygodniowym okresie próbnym, za subskrypcję kursu zapłacisz 49 dolarów miesięcznie. Jednak inwestycja ta popycha Cię do ukończenia kursu i szybszego doskonalenia swoich umiejętności. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na poprawę ogólnych umiejętności posługiwania się językiem angielskim w biznesie, kurs komunikacji w języku angielskim na Coursera może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

2. Udemy: Kurs biznesowego języka angielskiego dla studentów ESL

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej specyficznego dla swojej branży, oto dobra wiadomość: na Udemy znajdziesz setki kursów angielskiego biznesowego dostosowanych do różnych nisz zawodowych. Niezależnie od tego, czy jesteś księgowymCzy jesteś księgowym, projektantem produktów czy pracownikiem hotelarskim, prawdopodobnie ktoś stworzył kurs na Udemy, aby pomóc takim osobom jak Ty.

Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej ogólnego, polecamy wysoko oceniany kurs Kurs biznesowego języka angielskiego dla studentów ESL. Podobnie jak wszystkie kursy Udemy, ten kurs angielskiego w komunikacji biznesowej składa się z serii wykładów wideo i quizów, które możesz rozwiązywać na swoim telefonie lub laptopie. Chociaż kurs zawiera wiele materiałów pozwalających zrozumieć język w teorii, niestety nie będziesz miał możliwości porozmawiania z innymi uczestnikami kursu ani z jego twórcami.

Kurs jest również płatny, ale w przeciwieństwie do Coursery jest to opłata jednorazowa, a nie abonament. Udemy często oferuje promocje na swoje kursy, a także zniżki dla nowych studentów. Należy jednak pamiętać, że prawie każdy może zamieścić kurs na Udemy. Nie oznacza to jednak, że należy umniejszać dostępną wiedzę - po dokładnym zapoznaniu się z niektórymi recenzjami szybko przekonasz się, czy kursy angielskiego biznesowego na Udemy są dla Ciebie odpowiednie.

3. EF English Live

EF English to wielokrotnie nagradzana platforma internetowa do nauki języka angielskiego, na której kursy są dostosowane do Twojego poziomu nauki, motywacji i stylu życia.

Elastyczność jest tu słowem kluczowym, ponieważ EF English Live dostosowuje program kursu do potrzeb użytkowników po określeniu przez nich celów, stylu życia i aktualnego poziomu. Oznacza to, że osoby pracujące zawodowo mogą znaleźć plan, który będzie im odpowiadał. Program kursu obejmuje testy z wykorzystaniem nagrań wideo i quizów. Obejmuje on również dyskusje w rzeczywistych sytuacjach w miejscu pracy, takich jak prowadzenie spotkań, negocjowanie umów i pisanie profesjonalnych wiadomości e-mail. Można też skorzystać z modułów branżowych. Co najlepsze, za każdym razem, gdy ukończysz jeden z 16 poziomów zgodnych z ramami CEFR.

EF English Live oferuje zarówno zajęcia prywatne, jak i grupowe - masz więc możliwość skorzystania z obu możliwości. Istnieje jednak różnica w cenie: za 4 zajęcia grupowe w miesiącu zapłacisz 59 euro miesięcznie. W przypadku usługi premium, która obejmuje 8 lekcji 1 na 1, można ustalić indywidualną cenę, ale jest ona dostępna tylko po skontaktowaniu się na stronie internetowej. Ponieważ cena nie jest podawana do wiadomości publicznej, może się okazać, że za usługę zapłacisz więcej - ale dowiesz się tego tylko wtedy, gdy zapytasz o cenę.

4. Preply: Pewność siebie w pracy

Oczywiście nie mogliśmy oprzeć się okazji, aby opowiedzieć o planie nauki języka angielskiego w biznesie, który opracowaliśmy w Preply. Jest to możliwe dzięki temu, że ten kurs języka angielskiego w biznesie ma bardzo ważną zaletę: będziesz mógł ćwiczyć swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim w biznesie poprzez rozmowy na żywo, wraz z z wybranym przez Ciebie nauczycielem.

Moduł "Business English: pewność siebie w pracy" jest obecnie dostępny dla osób uczących się języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Obejmuje on 150 tematów dotyczących różnych wyzwań, przed którymi staniesz w swojej karierze zawodowej, podzielonych na ćwiczenia gramatyczne, ćwiczenia konwersacyjne, quizy i listy przydatnego słownictwa.

Co najlepsze, tematy te są przygotowywane specjalnie dla Ciebie, abyś mógł je przerobić razem z korepetytorem, dzięki czemu możesz zadawać wszelkie pytania, zanim przejdziesz dalej. Kurs jest również elastyczny i można go dostosować do własnych potrzeb, dzięki czemu można skupić się dokładnie na tych umiejętnościach, które są potrzebne. Będziesz mógł przećwiczyć próbne rozmowy kwalifikacyjne i dowiedzieć się, jak radzić sobie z trudnymi pytaniami na rozmowie kwalifikacyjnej takie jak "Dlaczego odchodzi Pan/Pani z obecnej pracy?".

Dzięki Preply tego rodzaju indywidualna usługa jest o wiele bardziej przystępna niż myślisz. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoje umiejętności prezentacji, czy nauczyć się od podstaw biznesowego języka angielskiego, możesz znaleźć korepetytora już za 5 dolarów za godzinę. Zapoznaj się z naszą ofertą korepetytorów z biznesowego języka angielskiego teraz online.

5. Wall Street English

Wall Street English jest dobrze znanym dostawcą tradycyjnych, stacjonarnych szkół językowych i kursów. Na szczęście teraz wszystkie swoje przydatne materiały do nauki przenieśli do Internetu.

Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego w biznesie, zapoznaj się z kursem Market Leader, który obejmuje tematy biznesowe, takie jak kupno i sprzedaż, umiejętności telefoniczne i negocjacje. Kurs jest dostępny dla zespołów firmowych lub osób indywidualnych, a zajęcia odbywają się na czacie wideo w grupie liczącej średnio trzy osoby. Nauka w grupie może być zaletą (ponieważ można ćwiczyć mówienie w grupie) lub wadą (ponieważ uwaga nie jest skupiona wyłącznie na sobie), w zależności od punktu widzenia. Dodatkową korzyścią jest bezpłatny dostęp do Financial Times i wywiadów z liderami branży, co oznacza więcej inspirujących, dogłębnych lektur biznesowych!

Na kurs Business English Wall Street English trzeba poświęcić co najmniej cztery godziny tygodniowo, więc jeśli szukasz kursu, który wymaga mniejszego zaangażowania, możesz poszukać gdzie indziej. Po zapoznaniu się z opinią Trustpilot można również zauważyć, że koszty kursu są wysokie. Może się jednak okazać, że kurs jest wart swojej ceny - upewnij się tylko, że przeprowadzisz badania, aby wiedzieć, czy spełni on Twoje potrzeby.

Wnioski

Udział w kursie języka angielskiego w biznesie to świetny sposób na stawienie czoła licznym wyzwaniom komunikacyjnym, z którymi będziesz się stykać każdego dnia w pracy. Kurs daje Ci cel, na którym możesz się skupić, bogactwo przydatnych zasobów i poczucie, że będziesz gotowy na wszystko, co przyniesie Ci tydzień pracy.

Niezależnie jednak od tego, jaki kurs wybierzesz, ważne jest, abyś skupił się na praktycznym wykorzystaniu tych umiejętności komunikacyjnych. W końcu najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest - co nie jest zaskakujące - mówienie w nim!

Niezależnie od tego, jakie umiejętności musisz rozwinąć, zajęcia online z 1 na 1 z nauczycielem języka angielskiego w biznesie są tak elastyczne, jak to tylko możliwe. Niezależnie od tego, czy chcesz wzmocnić swoje umiejętności mówienia przed rozmową kwalifikacyjną, czy potrzebujesz dodatkowego zastrzyku pewności siebie przed prezentacją, korepetytor online pomoże Ci osiągnąć pożądany poziom znajomości angielskiego w biznesie.

Czasami potrzebujemy tylko przewodnika i mentora, który pomoże nam uporać się ze współczesnymi stresami życia biznesowego. Biznes polega na rozwiązywaniu problemów - język nie musi być jednym z nich.

Autor

Olga Polak

Redakcja sudowia.com.pl

To może Cię zainteresować