Praca zdalna: Odkryj najbardziej obiecujące sektory zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, w których można pracować w sposób elastyczny

5 kwietnia 2022

Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że większość Brytyjczyków zapytanych o to, czy woleliby wrócić do biura, odpowiedziała, że wolałaby nadal pracować zdalnie. Przeciętny pracownik nieustannie staje przed wyzwaniem pogodzenia pracy z życiem osobistym, dlatego elastyczność, jaką zapewnia praca zdalna, jest czymś, z czego ludzie nie chcą rezygnować.

Coraz popularniejsze staje się dążenie do kariery w sektorze, który dostosowuje się do Twojego życia poprzez stopniowe wprowadzanie elastycznych struktur pracy, takich jak praca zdalna, czterodniowy tydzień pracy i praca hybrydowa.

Styczeń i luty to jedne z najpopularniejszych miesięcy w roku, jeśli chodzi o zatrudnianie i poszukiwanie pracy.Dlatego też, chcąc dostarczyć wskazówek osobom, które nie są pewne, w jakich sektorach powinny podjąć pracę, w naszym badaniu przeanalizowaliśmy oferty pracy ze stycznia 2022 r. w Wielkiej Brytanii, aby zidentyfikować najbardziej progresywne sektory pracy zdalnej,

W rankingu każdego sektora według "odsetka ról, które są zdalne", nasze badanie podkreśla również inne istotne czynniki, takie jak odsetek zdalnych miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin, średnie wynagrodzenie oraz to, w których miastach Wielkiej Brytanii obserwuje się największy wzrost zapotrzebowania na osoby poszukujące pracy zdalnej.

Najbardziej zdalne sektory

Na pierwszym miejscu pod względem największego odsetka ofert pracy zdalnej znajduje się sektor IT i telekomunikacji, w którym praca zdalna stanowi prawie jedną czwartą wszystkich ofert pracy (23%). Ten w przeważającej mierze wirtualny sektor zajmuje również drugie miejsce pod względem największej łącznej liczby oferowanych miejsc pracy, co wskazuje na jego niedostateczne nasycenie.

Drugim najbardziej progresywnym sektorem jest sektor "Media, Digital & Creative", w którym, jak się okazało, ⅕ wszystkich ofert pracy to oferty zdalne (18%). Jeśli jesteś zainteresowany pracą zdalną, która nie wiąże się z obniżeniem wynagrodzenia, średnia płaca w sektorze "Media, Digital & Creative" (34 913,33 funtów) jest siódmą najwyższą wśród wszystkich innych sektorów.

Na trzecim miejscu plasuje się sektor charytatywny, w którym 16% stanowisk zdalnych jest obsadzonych.

Najmniej prawdopodobne, że "pójdą zdalnie

Zrozumiałe jest, że niektórych zawodów po prostu nie da się wykonywać zdalnie. Zrozumiałe jest to, że niektórych zawodów po prostu nie da się wykonywać zdalnie.

Tak jest w przypadku większości osób pracujących w najniżej sklasyfikowanym sektorze, "Hotelarstwo", w którym tylko 0,4% stanowisk jest zdalnych. Dla tych, którzy szukają pracy w elastycznym wymiarze godzin, branża ta oferuje najwyższy odsetek stanowisk zdalnych w niepełnym wymiarze godzin - 57% stanowisk zdalnych to stanowiska w niepełnym wymiarze godzin.

Branże "Produkcja" i "Motoryzacja" idą w ślady sektora gastronomicznego, oferując najmniejszą liczbę stanowisk zdalnych - mniej niż 1% wszystkich stanowisk w każdej z tych branż oferuje możliwość pracy zdalnej.

Największe zapotrzebowanie na pracę zdalną: Najważniejsze miejsca w Wielkiej Brytanii

Oprócz naszej analizy "najbardziej zdalnych" sektorów zatrudnienia, zidentyfikowaliśmy również miasta w Wielkiej Brytanii, w których zapotrzebowanie potencjalnych kandydatów do pracy zdalnej wzrosło najbardziej w ciągu ostatnich trzech lat (2018 vs. 2021).

Walijskie miasto Swansea odnotowało największy wzrost liczby wyszukiwań pracy zdalnej od 2018 r. - o 1575%, niezależnie od tego, czy kandydaci szukają lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, czy też chcą wyjechać do pracy z widokiem na piaszczystą plażę lub górski krajobraz.

Po Swansea na drugim miejscu, największy wzrost odnotowano w mieście Leicester, gdzie liczba wyszukiwań "pracy zdalnej" wzrosła o 1239%, co oznacza, że mieszkańcy Leicester są również najczęściej poszukującymi pracy zdalnej w Anglii.

Drugie co do wielkości miasto w Anglii, Birmingham, odnotowało trzeci co do wielkości wzrost (o 971%), a za nim uplasowały się odpowiednio Northampton (o 783%) i Leeds (o 766%).

Najbardziej zapaleni poszukiwacze pracy w Szkocji pochodzą z Glasgow, gdzie liczba wyszukiwań dotyczących pracy zdalnej wzrosła od 2018 r. o 376%. Natomiast w Irlandii Północnej stolica kraju, Belfast, zajmuje pierwsze miejsce, gdzie kandydaci coraz chętniej szukają pracy zdalnej (+310%).

Korzyści wynikające z "przejścia na pracę zdalną

Wzrost popularności pracy zdalnej przynosi korzyści pracownikom i umożliwia firmom wybieranie najbardziej utalentowanych osób z całego świata. Dzięki naszym szkolenia językowe dla firmktóre pozwolą Ci zapewnić bezcenne szkolenie pracownikom zdalnym, bariery językowe w wirtualnym miejscu pracy staną się odległym wspomnieniem.

Podobnie, jeśli jesteś przyszłym studentem lub zastanawiasz się nad zmianą branży, mamy nadzieję, że nasze badania pomogą Ci wybrać najlepsze dla Ciebie sektory.

Kiedy już zdecydujesz się na sektor, w którym widzisz swoją karierę, określenie przedmiotów nauczania, które będą najbardziej wartościowe, aby wyróżnić się spośród innych potencjalnych kandydatów, będzie łatwe.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Autor

Olga Polak

Redakcja sudowia.com.pl

To może Cię zainteresować