Recenzja Babbel 2019: Jak może pomóc w nauce języka?

13 maja 2022

Rynek aplikacji do nauki języków obcych rośnie z dnia na dzień. Dziś zajmiemy się Babbel, jedną z najpopularniejszych aplikacji w branży, oraz omówimy jej wady i zalety. Dowiesz się więcej o tym, jak działa Babbel, co język można się nauczyć z jego pomocą oraz która aplikacja do nauki języków jest najlepsza: Babbel vs. Rosetta Stone vs. Duolingo. Zaczynajmy!

Czym jest Babbel??

Jest to niemiecka platforma edukacyjna specjalizująca się w nauce języków obcych online. Założona w 2007 roku, Babbel jest znana z aplikacji do nauki języków obcych, która pozwala na naukę w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja jest dostępna w 14 językach i jest jednym z najlepiej zarabiających narzędzi do nauki języków obcych na świecie. Oprócz angielskiego, lista języków Babbel obejmuje również niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, szwedzki, polski, rosyjski i inne popularne języki. W 2016 r. firma z siedzibą w Berlinie i Nowym Jorku osiągnęła liczbę 1 miliona użytkowników.

Chociaż Babbel pomaga w nauce online, podobnie jak platforma Preply, kluczową zaletą Preply są spersonalizowane lekcje indywidualne z native speakerami. Na naszej stronie internetowejmożna znaleźć wielu certyfikowanych prywatnych korepetytorów, którzy są wystarczająco wykwalifikowani, aby opracować indywidualny plan nauki dostosowany do poziomu zaawansowania użytkownika i jego osobistych preferencji.

Jak działa "Babbel?

Zgodnie z badań przeprowadzonych w 2016 roku, 92% uczestników poprawiło swoją znajomość języka używając Babbel przez zaledwie dwa miesiące. Zobaczmy więc, jak ta aplikacja może pomóc Ci poprawić Twoje umiejętności językowe.

Strona Aplikacja Babbel ma wersję mobilną (iOS, Android) i stacjonarną (Mac, PC) z przyjaznym interfejsem. Postępy użytkowników są synchronizowane na wszystkich ich urządzeniach. Jeśli chodzi o śledzenie postępów, specjalne znaczniki postępu doskonale spełniają swoje zadanie. Za każdym razem, gdy zalogujesz się na jednym z urządzeń, będziesz wiedział, od czego zacząć poprzednią lekcję.

Firma oferuje bezpłatną lekcję próbną dla każdego języka. W pierwszej kolejności należy więc wybrać preferowany język. W tym celu Recenzja Babbelpostanowiliśmy wypróbować kurs języka niemieckiego. Aby zapewnić lepsze doświadczenia użytkownika, Babbel zada Ci kilka krótkich pytań.

Każda lekcja jest dostosowana do języka wybranego przez ucznia. Babbel uczy wszystkich głównych umiejętności językowych: czytania, pisania, mówienia i słuchania. Krótkie lekcje są wciągające i obejmują przydatne w życiu tematy: od przedstawiania się po zamawianie jedzenia.

Przygotuj się na wielokrotne powtarzanie tego, czego się nauczysz, wykonując różne typy zadań, takie jak

  • wybór właściwego tłumaczenia;
  • uzupełnianie dialogu odpowiednimi słowami;
  • układanie słów w odpowiedniej kolejności;
  • słuchanie i pisanie słów itd.

Babbel daje Ci słowa i zwroty, których możesz od razu używać. Zaczynasz od podstaw, takich jak "Cześć! Jak się masz?" i stopniowo przechodzisz do trudniejszych dialogów. Ogólnie rzecz biorąc, kursy Babbel są bardziej odpowiednie dla początkujących i średnio zaawansowanych uczniów niż dla zaawansowanych. Jednak korzystanie z tej aplikacji to świetny sposób na rozpoczęcie podróży językowej.

Oto, co należy zrobić, aby zacząć korzystać z Aplikacja Babbel:

  1. Wybierz język, którego chcesz się nauczyć;
  2. Rozwiąż krótki test, który pomoże aplikacji określić Twoje preferencje;
  3. Wypróbuj Babbel bezpłatna lekcja próbna lekcja;
  4. Zdobądź płatną subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich lekcji w swoim kursie językowym.

Ponieważ wersja próbna jest ograniczona tylko do jednej lekcji, musisz zapłacić, aby odblokować pełny dostęp do wszystkich kursów. Nadszedł czas, aby przejść do Ceny Babbel.

Ile kosztuje Babbel??

Aplikację można pobrać i zarejestrować się bezpłatnie. Ale czy Babbel jest darmowy? Niestety, nie jest. Firma zapewnia darmową pierwszą lekcję dla każdego użytkownika, ale jeśli chcesz uzyskać więcej, musisz zapłacić. Z drugiej strony, dzięki modelowi biznesowemu opartemu na subskrypcji, Babbel może oferować lekcje bez reklam.

Koszt Babbel zależy od wybranego planu abonamentowego. Za sześciomiesięczną subskrypcję trzeba zapłacić 44,70 USD. Jeśli chcesz płacić co miesiąc, całkowity koszt wynosi 12,95 USD miesięcznie. W rzeczywistości nie jest to najniższa cena na rynku.

Ale roczny plan abonamentowy jest całkiem przystępny - tylko 83,40 USD za rok lub 6,95 USD za miesiąc. Czy Babbel jest tego wart? Zdecydowanie tak! Poza tym, jest to jedna z najniższych cen na rynku za 12-miesięczny abonament. Ponadto, Babbel oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy w ciągu 20 dni od daty zakupu.

Czy Babbel jest dobry?

Podsumowując Recenzja aplikacji Babbelmożemy powiedzieć, że jest to niedrogie narzędzie do nauki języków obcych z łatwym w użyciu interfejsem, dobrze zorganizowanymi lekcjami i różnymi opcjami nauki.

Jednak ich kursy językowe będą idealne dla początkujących, a nie dla zaawansowanych. Materiały do nauki są łatwe do przebrnięcia, ale powtarzające się treści mogą wydawać się nudne dla niektórych użytkowników.

Jeśli chodzi o planowanie zajęć, Babbel działa tak samo, jak podobne aplikacje do nauki języków obcych. Z jej pomocą możesz uczyć się kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Babbel vs. Duolingo

Duolingo to popularna aplikacja, która oferuje 30 kursów nauki języków obcych opartych na podejściu grywalizacyjnym. Chociaż Duolingo działa podobnie jak Babbel, jest całkowicie bezpłatne. Istnieje tylko kilka opcjonalnych zakupów w aplikacji, takich jak "Usuwacz reklam". Wiele osób korzysta z Duolingo razem z innymi aplikacjami lub zajęciami offline. W każdym razie warto spróbować, zwłaszcza jeśli uważasz, że lekcje w formie quizu są dla Ciebie skuteczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o Duolingo i Rosetta Stone, sprawdź naszą szczegółową recenzję "Najlepsza aplikacja do nauki języków: Duolingo vs. Rosetta Stone".

[subscription_form]

Babbel vs. Rosetta Stone

Rosetta Stone jest jednym z najstarszych narzędzi do nauki języków obcych w branży. Jest mniej grywalizowana i oferuje bardziej tradycyjne podejście do nauczania, zwane "Dynamiczną Imersją", która zanurza Cię w środowisku językowym od samego początku. Innymi słowy, uczysz się języka bez tłumaczenia na język ojczysty. Rosetta Stone oferuje 31 języków w wersji stacjonarnej, podczas gdy wersja mobilna jest ograniczona do 24 języków.

Jeśli chodzi o politykę cenową, Babbel z pewnością ma atrakcyjną cenę. Roczna subskrypcja Rosetta Stone kosztuje 179 dolarów, czyli jest droższa niż podobny plan Babbela. Cena może się jednak różnić, ponieważ platforma oferuje regularne zniżki.

Tak więc co jest lepsze Rosetta Stone czy Babbel? Obie aplikacje są warte uwagi. Jednak ich metody nauki znacznie się różnią. Tak czy inaczej, możesz wypróbować darmową lekcję próbną i wybrać program, który najbardziej Ci odpowiada.

Jakie inne narzędzia do nauki języków obcych wybrać

Wymienione powyżej aplikacje wykorzystują interaktywny sposób nauki języka, w tym zadania takie jak flashcards, uzupełnianie luk i pytania wielokrotnego wyboru. Jednak wszystkie one pomijają jeden kluczowy aspekt skutecznej nauki języka - interakcje na żywo z native speakerami.

Tutaj Preplyoferujemy ponad 50 kursów językowych dostosowanych do potrzeb użytkowników, prowadzonych przez certyfikowanych nauczycieli z całego świata. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć nauczyciela w naszej bazie danych, zarezerwować pierwszą lekcję i cieszyć się spersonalizowanym programem nauki stworzonym specjalnie dla Ciebie przez native speakera.

Napięty grafik? Dzięki korepetytorom na całym świecie możesz mieć lekcje, kiedy tylko chcesz. Preply ma tysiące nauczycieli w różnych przedziałach cenowych, zaczynających się od 5 dolarów za godzinę. Więc spróbuj!

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami.

  • Znajdź korepetytora online.
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Autor

Bartosz Marusarz

Redakcja sudowia.com.pl

To może Cię zainteresować